2020: 4th – 8th Grade Unity Legends Final Spring Rosters

Moving Forward:

  • Registration – please click here! (Payment Plans Available)
  • Practice will begin the week of March 23rd for all teams except the Legends Select team. 7th Grade Legends Select begins the week of March 9th
  • Parent/Coach Meeting – TBD
    • Align questions with answers about the upcoming season
    • Meet the director and coaches
    • Set expectations

4th Grade

Coach: Richard Ellison

Practice: T & Th | 6pm – 7:30pm | Long Hill Chapel

  1. Luke Askins #24 – Youth Large
  2. Ryan LaPoff #23 – Youth Medium
  3. Jonathan Henry #1 – Youth Medium
  4. Christian Peralta #30 – Youth Large
  5. Jack Barreneche #26 – Youth Large
  6. Brayden Bates #2 – Youth Medium
  7. Hayden Chiang #8 – Youth Medium
  8. William Moore #32 – Youth Medium
  9. Brody Honigstock – Fall/Winter Uniform
  10. Brady Goodwin #7 – Youth Medium
  11. Sidh Davies – Winter Uniforms
  12. Brady Simo

5th Grade

Coach: Richard Ellison

Practice: M & W | 6pm – 7:30pm | Oratory Prep (Upper)

  1. Adam Siegal #1 – Youth Large
  2. Thomas Solfaro #10 – Youth Large
  3. Joseph Cordero #3 – Youth Large
  4. Oscar Irwin #30 – Youth Large
  5. Louis Abbey #22 – Youth Medium
  6. Ryan Kaufman #23 – Youth Large
  7. Shane Ben-Hayon #4 – Youth Medium
  8. Jordan Johnson #5 – Youth Medium
  9. Jason Orben #24 – Youth Large
  10. Charlie Hanley #33 – Youth Medium

6th Grade

Coach: Richard Ellison

Practice:M & W | 7:30pm – 9pm | Oratory Prep (Upper)

  1. Connor Gawronski #13 – Youth Large
  2. Daniel Moore #30 – Youth Large
  3. Max Ryvicker #1 – Adult Small
  4. Eric Kyi #2 – Youth Large
  5. Angus Downey #45 – Youth XL
  6. Calvin Prokap #24 – Adult Small
  7. Brady Parkes #12 Adult Small
  8. Liam Quinn #15 – Youth Large
  9. Evan Sanders #0 -Adult Small
  10. Peter Lines #23 Youth XL
  11. Danny Haggard #3 – Youth Large
  12. Alexander Schwark #4 – Youth XL
  13. Ronan Wall #

7th Grade Select

Coach: Bryce Lewis

Asst Coach: Nile Godfrey

Practice: M & Tu |7:30pm – 9pm | Long Hill Chapel

  1. Peyton Miller #1 – Youth XL
  2. Myles Blackley #4 – Adult Small
  3. Shane Ondrejko #22 – Youth XL
  4. James Dunnemann #6 – Adult XL
  5. Brady Phillips  #21 – Adult Medium
  6. Jake Easton # 5 – Adult Medium
  7. Jalen Brogdon #2 – Adult Medium
  8. Andrew Chobar #23 – Adult Medium
  9. Julian Stauffer #12 – Youth XL
  10. Asher Bradley

7th Grade 

Coach: AJ Hunter

Practice: M & W | 6pm -7:30pm | SMS (Aux) / SHS (Aux)

  1. Reece Melamed #11 – Adult Small
  2. Jake Coblentz #2 – Adult Small
  3. Shane Walsh #8 – Youth XL
  4. Jacob Pesso #45 – Adult Small
  5. Jacob Lowenthal #4 – Youth XL
  6. Aaron Joly #7  – Adult Small
  7. Cameron Urban – #0 – Adult Small
  8. Ej Frayne #3 – Youth XL
  9. Zach Smith #13 – Adult Small
  10. Drew Costales #15 – Adult Small
  11. Brandon Snider #2 – Youth Large
  12. Luke Piche #25 – Adult Small

8th Grade (Williams)

Coach: Ethan Williams

Practice: 7:30 – 9pm | SMS (Aux) / SHS (Aux)

  1. Corey Rust #11 – Adult Small
  2. Tripp Johnston #1 – Youth XL
  3. Alexander Bravo #13 – Adult Large
  4. Jimmy Hughes #22 – Adult Small
  5. Trey Maultsby #5 – Adult Small
  6. Jack Bronikowski #4 – Youth XL
  7. Zack Kolaja #7 – Adult Medium
  8. Michael Van Raaphorst #23 – Adult Medium
  9. Tyler Kessel #0 – Adult Medium
  10. Greg Randall #10 – Adult Large
  11. Patrick Coniff #12 – Adult Small
  12. Jackson Zarinko #2 – Adult Small

8th Grade

Coach: Deon Mingo

Practice:M & W | 7:30pm – 9pm | Oratory Prep (Lower)

  1. Jack Merkel #13 – Adult Small
  2. Shaan Modi #15 – Youth XL
  3. Oliver Hogan #33 – Adult Small
  4. Danniel Ammaturo #33 – Adult Small
  5. Daniel Shirazi #23 – Adult Small
  6. Tommy Bland #42 – Adult Medium
  7. Simon Stryszak #6 – Adult Small
  8. Michael Read #5 – Adult Large
  9. Nicholas Zidziunas #12 – Adult Small
  10. Wiliam Stiska #8 – Adult Small
  11. Jake Bowen #12 – Adult Medium

6th Grade Girls

Coach: Eric Younger

Practice: T & Th | 6pm – 7:30pm | Summit Middle School Main

  1. Allison Schmidt #33 – Youth Medium
  2. Lexie Myers #3 – Youth Large
  3. Sidney Smith #11 – Youth XL
  4. Juliana Bialek #21 – Youth XL
  5. Maya Zidzunas #13 – Adult Small
  6. Madeline Bonn #15 – Adult Small
  7. Olivia Weitzman #12 – Adult Small

7th Grade Girls

Coach: Eric Younger

Practice:M & W | 7:30  –  9:00pm | Summit Middle School Main

  1. Kara Mazzuca #12 – Youth Large
  2. Cristina Iossa #22 – Adult Medium
  3. Sophia Erickson #5 – Youth Large
  4. Mia Firdman #4 – Adult Small
  5. Sabrina Perrone #40 – Adult Medium
  6. Kyra Polizzi #30 – Adult Small
  7. Gillian Abbey #14 – Adult Small
  8. Colleen Sheehan #5 – Adult Large
  9. Emily Schmidt #22 – Youth Medium

7th – 8th Grade Girls

Coach: Eric Younger

Practice: T & Th | 6pm – 7:30pm | Summit Middle School Main

  1. Rory Weldon #50 – Youth Large
  2. Delaney Caughray #2 – Adult Small
  3. Sophia Xenakis #6 – Youth Large
  4. Alexandra Nicholson #30 – Adult Small
  5. Natalie Beck #4 – Adult Medium
  6. Madeline Bonn #1 – Adult Medium
  7. Isabella Cocca #33 – Adult Medium
  8. Valentina Moretti #9 – Youth XL
  9. Isabella Zidzunas #14 – Youth XL

©2018 Unity Legends Basketball

Powered by